English version Flora polecaRóże PrezentySerwis dla biura KondolencjeSerwis ślubny
Strona glówna O kwiaciarni Zasady i warunki Dla florystów Kontakt z nami Flora radzi

 ° FLORA POLECA °
Flora poleca
róże
kosze z różami
bukiety różne
aranżacje kwiatowe
kwiatki w koszyku
rośliny doniczkowe
suche kompozycje
skomponuj bukiet
prezenty
 
 ° WEDŁUG OKAZJI °
Boże Narodzenie
Wielkanoc
Walentynki
Dzień kobiet
kwiaty wiosenne
kwiaty na lato
kwiaty na jesień
kwiaty rabatkowe
Dzień Matki
Dzień Babci
 
 ° KOSZE DELIKATESOWE °
Kosze INFO
Kosze delikatesowe
Kosze delikatesowe VIP
 
 ° PAKOWANIE PREZENTÓW °
Pakowanie prezentów
 
 ° KONDOLENCJE °
kondolencje - info
wiązanki pogrzebowe
wieńce pogrzebowe
Zaduszki
 
 ° SERWIS DLA BIURA °
serwis dla biura - dekoracje świąteczne
serwis dla biura - info
aranżacje
rośliny doniczkowe 1
rośliny doniczkowe 2
 
 ° SERWIS ŚLUBNY °
ślub w kwiatach - info
wiązanki ślubne:
– nasze najnowsze
– róże
– storczyki
– kalla
– kwiaty różne
bukiecik dla świadkowej
przypinki
kościół
samochód
inne dekoracje
 
 ° WIĄZANKI Z SIECI °
różne
kalla
róże
nowe trendy
   ŚLUB W KWIATACH  
 

Serwis ślubny Flora zawiera zdjęcia naszych wiązanek ślubnych oraz innych dekoracji kwiatowych związanych z ceremonia ślubu. Linki do nich są w menu po lewej stronie w serwisie ślubnym. Zdjęcia wiązanek ślubnych ułożyliśmy tematycznie podobnie jak i zdjęcia innych dekoracji ślubnych.

Przedstawiamy też dwa artykuły zamieszczone przez nas w prasie fachowej. Pierwszy — "Kwiaty na ślubie" — dotyczy ogólnie kwiatów w ceremonii ślubnej; drugi artykuł — "Bukiet zimowych stokrotek" — zawiera najistotniejsze naszym zdaniem sprawy związane z wyborem wiązanki ślubnej.

Zachęcamy do przysyłania nam własnych zdjęć, żeby wzbogacić kolekcję. Jest duże zapotrzebowanie na info o wiązankach ślubnych. Wszystkie nadesłane zdjęcia zamieszczamy z podpisem, jeśli wysyłający tak chce, w dziale wiązanki z sieci.


KWIATY NA ŚLUBIE

Do tej wyjątkowej uroczystości, którą jest ślub, w większości, przygotowujemy się długo i dokladnie. Chcemy, aby ten ważny dzień w naszym życiu był niepowtarzalny. Staramy się zapewnić mu dobrą oprawę. Starannie przygotowujemy jej elementy. Last, but not least — czyli małym , co prawda, ale ważnym akcentem ceremonii są kwiaty.

Wiązanka ślubna

Ostatnio tak się składa , że wiązanką ślubną nie może to być przypadkowy bukiet. Ważna jest jego forma i styl, a także dobór kwiatow i kolorów. Wiazanka ślubna powinna Młodych łączyć, a jednoczesnie nie wyróżniać się za bardzo. Należy ja starannie dobrac do stroju nowożeńców. Jest ona jakby wypadkową wyglądu ich obojga. W jej wyborze warto kierować się określonymi zasadami (zostały one szczegółowo przedstawione w poprzednim artykule, o wiązankach ślubnych i kryteriach ich wyboru).
Pamiętajmy zatem, że wiązanka ślubna podobnie jak suknia, fryzura i makijaż (które stanowią całość) muszą pasować do charakteru urody. W wiązance powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w naszym stylu, będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.
Z naszego doświadczenia widać, że najczęściej są zamawiane tradycyjne, okrągłe wiązanki; białe lub ecru. Preferowane kwiaty to, jak zwykle róże i kalle - kolorowe lub białe. Chociaż teraz w epoce postmodernistycznej kształty są coraz wymyślniejsze. Ostatnio zrobily się na przykład modne nad Wisłą berła; które zreszta popieramy. Często są one zrobione z czego popadnie, ważne by była długa ozdobna rączka, najlepiej z sizalu lub faszyny oraz by były kolorowe. Chociaż sa tez i style preferujące ponurość. Niektórzy floryści, idąc zapewne z duchem czasu, owijają wiązankę welonem, który kiedyś przysłaniał lico panny młodej.
Dla pana młodego tworzy się przypinke. Jest to miły akcent, teraz, podobnie jak kiedyś, chętnie noszony w butonierce. Z reguły przypinka jest mniej lub bardziej misternym dziełem komponowanym z kwiatów z wiązanki ślubnej.
Z reguły robienie wiązanki powierza się zaufanym florystom . W dobrej kwiaciarni można obejrzeć katalogi, zasięgnąć niezbędnych informacji, wysłuchać porad. Na naszej stronie Internetowej mamy zdjęcia ponad 100 wiązanek przez nas robionych oraz innych dekoracji weselnych.

Orszak weselny

Do ołtarza z parą młodą idą ich świadkowie. Zwykło się zamawiać kwiaty dla świadków -mała wiązankę dla druhny i przypinkę dla drużby — oczywiście również zharmonizowane z ich strojem. Pozostałe druhny i drużbowie we własnym zakresie. Można tylko przypomnieć biorącym ślub w środę o obowiązkowych sztuczkowych spodniach dla panów i kapeluszach, przybranych stosownymi kwiatami lub owocami dla pań.
W wielu kwiaciarniach do wiązanki dostaniemy gratis przypinkę dla pana młodego, jeśli nie - koniecznie ją zamówmy. Miło, gdyi pomyślimy o przypinkach dla najbliższych członków rodziny. Może to jedyny raz wepną kwiat do butonierki, która po to jest. Możemy pomyśleć o innym kolorze przypinek dla rodziny panny młodej i pana młodego — w ten sposób będą rozpoznawalni.

Co w Kościele

Zainteresujmy się jak wygląda na co dzień dekoracja ołtarza i oczywiście możemy poprzestać na tym co oferuje kościół. Możemy jednak zamówić swoją dekorację kwiatową. Po ceremonii zostawić - bądz zabrać na bankiet weselny. Można tez dekorowac kościół do spółki z innymi ślubami tego dnia.
Dekoracja kościoła to z reguły duża ikebana stojąca u stóp ołtarza i druga mniejsza na ołtarzu. Jeśli kościół jest duży i skąpy w światło, pomyślmy o ustawieniu wzdłuż ławek szpaleru wazonów z kwiatami sztucznymi, a w wersji lux - żywymi (nasza kwiaciarnia wypożycza dekoracje z kwiatów sztucznych na czas trwania ceremonii).
Ławki dekorujemy przypinkami z żywych kwiatów w połączeniu z tiulowymi kokardami ( w innej wersji mogą to być tylko kokardy).
W niewielkich kościołach bardzo romantycznie wyglądają zawieszone na ławkach bukiety polnych kwiatów.
Kwiaty na ołtarzu, w wazonach przy klęcznikach dla młodej pary, przy pierwszych ławkach przy wejściu, wonne bukieciki przypięte do ławek i dywan z płatków róż wiodący do ołtarza — na pewno uświetnią każdą ceremonię zaślubin.
Czasami mamy dodatkowy koszyczek płatków róż, którymi możemy obsypać nowożeńców . Płatki te zbieramy przez cały rok, cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.

Balony w kwiatach czy kwiaty w balonach

Kwiatowych dekoracji nie może też zabraknąć podczas wesela. Kwiatami dekorujemy ściany i stoły. Możemy zawiesić , jak kiedyś, kwiatowe kule, koła a także całe girlandy kwiatów. Pięknie wyglądają stoły udekorowane kolorowymi albo białymi ikebanami . Kwiaty tez można położyć na stole, luzem albo na paterze. Ozdabiamy zarówno stoły, jak ich nakrycie. Możemy też ustawić w wysokich wazonach bukiety z żywymi kwiatami w różnych miejscach sali bankietowej; przy wejściu , po bokach, w holu. Takie wazony kwiaciarnie czasami wypożyczają, pobierając jedynie opłatę za kwiaty. Za młodą parą możemy ustawić kwiatowa bramkę albo powiesić coś na ścianie zamiast/obok dwu gołąbeczków . Na stole przed nimi stawiamy niską piękną kompozycję, która zdobi i nie zasłania.

Wehikuł

Ostatnio ważnym elementem slubu stał się pojazd, którym przemieszczają się młodzi. Jest on tez obiektem wielu przemyślnych dekoracji. Jeśli dekorujemy powóz, to całość: konia, fiakra I dorożkę. W kwiaciarni, w której zamawiamy wiązankę ślubną zaproponują zapewne dekorację samochodu, którym pojedziemy do slubu, a zwłaszcza przyssawkę na której mocuje się płaski bukiet lub pojedyncze kwiaty - trzeba też zmusić kierowcę, aby z taką aranżacją nie jechał zbyt szybko. Czasami można za kucja wypożyczyć taka dekorację.
Sposobów dekorowania auta jest wiele. Możemy poprzestać na delikatnych, zwiewnych kokardach z małym akcentem kwiatowym przy klamkach. Możemy jednak skusić się na większą dekorację z żywych kwiatów, zwłaszcza lubimy girlandy, które niestety są cholernie drogie. W zasadzie kwiaty możemy rozmieścić na dowolnym fragmencie karoserii Jeśli podobają nam się balony, umocujmy je z tyłu auta. Zawsze to lepiej niż sznurek z puszkami. Powoli wychodzi z mody zwyczaj opasywania auta plastikowymi szarfami i sadzania z przodu lalek, słoni i innych "sztucznych" elementów, ale czemu nie?

Na ogół zamawiamy kwiaty na dwa tygodnie przed datą ceremonii . Dobrze jest jednak zarezerwować sobie wcześniej termin, aby uniknąć przykrej niespodzianki. Robiliśmy w naszej kwiaciarni wiązanki godzinę przed ślubem, ale dajmy czas florystom na przygotowanie odpowiednich kwiatów.

Chociaż z kwiatami możemy wszystko, nie należy jednak przesadzać. Umiar i prostota zawsze są dobrą stroną udanych dekoracji. Nie łączmy zbyt wielu wątków oraz wyważmy proporcje. Cieszmy się dniem, a w kwestii kwiatów zaufajmy florystom, choć dobrze jest wcześniej obejrzeć w kwiaciarni ich dokonania lub ich zdjęcia.

Wasza kwiaciarnia Flora, Dzika 19/23, tel 6261213


BUKIET ZIMOWYCH STOKROTEK

Ślub to wyjątkowy dzień — szukamy dla niego odpowiedniej oprawy i środków wyrazu własnych myśli i uczuć. Każda panna młoda chce wyglądać tego dnia szczególnie pięknie, bo to najwspanialszy jej dzień.
Ostatnia przymiarka sukni ślubnej już wyznaczona, garnitur dla pana młodego wybrany, wizyta u fryzjera zamówiona — teraz jeszcze kwiaty... Będą one próbą określenie tego, co nieuchwytne, przemijające i ulotne; magicznie i nierozerwalnie związane z chwila ślubu.
Z kwiatami możemy wszystko. Możesz mieć kwiaty przypięte do sukni, możesz upiąć je we włosach, możesz stąpać po płatkach, — co chcesz zależy od Ciebie. Cała dekoracja kwiatowa kościoła i wnętrz, w których odbywa się przyjęcie, przyda blasku ceremonii zaślubin.
Wiązanka ślubna, ważny element ceremonii — to symbol i rzeczywistość. Zawarte są w niej dawne wyobrażenia i spełnione nadzieje. Jest czymś innym niż zwykły bukiet kwiatów. A jej mocna rączka dla niektórych była podporą przy wkraczaniu w nieznane.

Każdy kolor, ale musi być biały lub ecru

Wiązanka ślubna to kształt, kolor i funkcja, a dalej dopiero dobór kwiatów. Wydaje się, że najważniejszy w wiązance jest kolor. Wybieramy go wiedząc jak wygląda suknia i garnitur wraz z dodatkami. Ważne są również kolorystyka makijażu I fryzura panny młodej.
Połączenia monochromatyczne są gwarancją elegancji i harmonii. Jedna barwa konsekwentnie wypływa z drugiej, w taki sposób, że nawzajem się uzupełniają a nie kontrastują. Kwiaty w tym połączeniu pozostają w tonacji sukni, są dopełnieniem stroju. Harmonizują konsekwentnie stanowiąc jeden z elementów precyzyjnie zaprojektowanej całości.
Kolory kontrastujące dają mocny efekt. Czy go chcemy ? Korzystając z tego połączenia pamiętajmy, aby kolor dominujący nawiązywał do jakiegoś elementu stroju ślubnego.
W doborze barwy wiązanki pomogą dodatki, kolor może pochodzić ze stroju pana młodego, a także makijażu panny młodej. Wybieramy kolor dominujący i stosujemy go w bukiecie. Zwykle sprawdza się łączenie kolorów z jednej palety, np. suknia ecru, pomarańczowe koraliki, klipsy, pantofelki, lakier na paznokciach, szminka; u pana młodego pomarańczowa mucha i butonierka.

A może z tych, co właśnie kwitną za płotem

Stare fotografie naszych mam i babć bez kłopotu pozwalają określić porę roku, gdy brały ślub. Widzimy je z naręczem bzu — wiosna, bukietem róż — lato. Dzisiaj bez względu na porę roku możemy mieć wiązankę z konwalii albo storczyków, w środku zimy możemy zapragnąć stokrotek i tulipanów. Możliwości są zaskakujące, ogrodnicy prześcigają się w propozycjach całkowicie lekceważąc sezonowość. Współczesna moda, korzystając z tego niewiarygodnego bogactwa zręcznie manewruje formą i środkami, aby wyczarować coraz to nowsze kompozycje. Daleko odeszliśmy od wzorca — bukiet z jednego rodzaju kwiatów, które właśnie kwitną w ogrodzie.

Róże czy kalla ?

Na pytanie jaka była wiązanka? Najczęściej odpowiadamy z jakich kwiatów była zrobiona. Wielu uważa, że wybór wiązanki to właśnie wybór kwiatów. Pamiętajmy jednak, że niektóre z nich szczególnie pasują do konkretnych pór roku. Ponad to: wiosną i latem dobrze wyglądają bukiety lekkie i wesołe zaś jesienią i zimą — cięższe, o barwach mocniejszych, nasyconych, a innym razem wręcz lodowatych.
Coraz rzadziej decydujemy się na ułożenie wiązanki z jednego rodzaju kwiatów. Często elementem dekoracyjnym są szypułki albo płatki, nawlekane na nitkę lub drucik. Czasami używamy elementy z zupełnie innej bajki, np. puch ptasi, plasterki pomarańczy.
Zamawiajmy te kwiaty, które lubimy. Słuchajmy jednak rad jak zachowują się one w wiązance.

Forma i nic ponad to.

Kształt wiązanki to cała historia. Tutaj wybór jest niemal tak duży jak przy doborze kwiatów. W katalogach, zwłaszcza wiązanek nowoczesnych, znajdziemy mnóstwo form. Stary podział na wiązanki klasyczne, angielskie, fantazyjne i biedermajer już nie działa. Bo jak zakwalifikować na przykład wiązankę w kształcie dzidy?
Floryści epoki postmodernizmu tworzą kwiatowe kaskady, boa i mufki, a także romantyczne wianki, berła i tuby. Zdarzają się także luź no związane kwiaty lub wręcz tylko jeden i to bez liści.
Ciekawe, że mimo wielu możliwości najczęściej wybieranym kolorem jest ecru, a kształt najbardziej tradycyjny — na okrągło.
Formalnie wiązanka powinna iść śladem sukni. Jeśli strój panny młodej romantycznie otula sylwetkę, należałoby skomponować również romantyczną wiązankę, jeśli suknia techno, to i wiązanka z durszlaka.
Pamiętajmy żeby wiązanka nie była większa od właścicielki, i to ją ma być widać, a nie jej wiązankę.

W wiązance powinniśmy czuć się dobrze. Nie zamawiajmy wiązanki, która nie jest w zgodzie z naszym charakterem ( nie w naszym stylu), będzie niewygodna lub będzie zbytnio absorbowała nasza uwagę.

Można i przez internet.

Zwykle wiązankę zamawiamy na tydzień przed ślubem i czasem towarzyszy temu niezłe zamieszanie. Chociaż zdarza się, że zamówienia wpływają do nas emailem, z dostawą na godzinę przed ceremonią.
Jeśli chcecie mieć dobrą kwiatową oprawę całej uroczystości powinniście odpowiednia wcześniej zlecić jej przygotowanie, aby floryści mieli czas na zastanowienie i wykonanie kompozycji oraz przygotowanie kwiatów.
W naszej kwiaciarni dołączamy do wiązanki ślubnej , gratis, przypinkę dla pana młodego. Możemy pomóc wypełnić butonierkę kwiatkiem w innych marynarkach biorących udział w ślubie. Czasem robimy też skromniejszą wiązankę dla świadkowej. Kwiatami można udekorować wszystko: kościół, sale weselną, samochód, karetę itp.
Zanim odwiedzisz salon florystyczny lub kwiaciarnię powinnaś mieć ogólny obraz swoich oczekiwań. Obejrzyj katalogi, odwiedź strony internetowe. Szukając pomysłu pamiętaj, ze dobrze dobrane kwiaty zawsze podkreślą Twoją urodę.

Zasięgnijcie informacji o floryście lub kwiaciarni, w której chcecie złożyć zamówienie. Dobrze jest wiedzieć, że są kwiaciarnie mniej i bardziej wyspecjalizowane w wykonywaniu wiązanek ślubnych. Te bardzie wyspecjalizowane mają własne fotografie. Można po nich poznać, co potrafią. Są też różni floryści —preferują różne style
Co do kosztów; wiązanki ślubne sa pracochłonne. Wbrew pozorom zużywa się dużo wybranego materiału, który powinien być dobrej jakości. Cena, zatem często ma swoje uzasadnienie. Nie lekceważcie tego. Czasem ź le wykonana wiązanka może zepsuć ten wyjątkowy dzień.
Pamiętajcie, że najważniejsza jest Panna Młoda, to na nią zwrócone są oczy wszystkich. Niech do ołtarza idzie ona, a nie jej bukiet, on ma jedynie podkreślać blask jej oczu.

Wasza Flora

 kwiaciarnia Flora, ul. Dzika 19/23, 00-172 Warszawa
czynne 8-20, niedziela i święta 10-17
tel (+4822) 6356162, 6361213, mobile (+48)691667790
E-mail: biuro@kwiaciarniaFlora.com.pl
bank 30116022020000000012099074, swift code BIGBPLPWXXX
NIP 536-100-32-29